Figurki, Postacie, Ludki, Ludziki. Jakie figurki do makiet architektonicznych?

Mamy makietę, czas na figurki. Skąd wziąć figurki do makiet architektonicznych? Kupić albo wyciąć laserem!

Po co w ogóle dawać figurki na makiecie? Żeby uchwycić skalę makiety. Jeśli na makiecie nie ma żadnych postaci i pojazdów, to ciężko “uchwycić” naturalną wielkość obszaru lub obiektów, ponieważ nie mamy żadnego punktu odniesienia. Figurki i pojazdy w skali to właśnie takie elementy ułatwiające porównanie wielkości i proporcji.

Jakiego rodzaju postacie umieszczać na makiecie?

W makietach wykorzystujemy dwa rodzaje figurek: realistyczne i sylwetkowe:

  • Figurki do makiet w postaci realistycznych odlewów

Fabryczne odlewy zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, dostępne są w różnych skalach (1:200; 1:150; 1:100; 1:75; 1:50).  Zazwyczaj występują jako niemalowane w kolorze białym lub kolorowe. Dla makiet monochromatycznych proponuję wykorzystać białe lub pomalowane na jeden wybrany  kolor, szary/ czarny itp. W przypadku makiet w pełnym detalu i kolorystyce można użyć figurek kolorowych.

  • Figurki do makiet sylwetkowe

Figurki wycinane laserem z różnych materiałów jak: tektura, pleksi, sklejka, fornir itp. Figurka taka jest płaska ale posiada kontur postaci. Ten rodzaj figurek jest najchętniej wykorzystywany w makietach studenckich i typowo architektonicznych wykonywanych z jednorodnych materiałów. Skala dowolna od 1:200 w górę.

Jeśli czytasz ten artykuł i potrzebujesz figurek,  to możesz otrzymać od nas darmową próbkę. Takie próbki przygotowaliśmy specjalnie dla studentów architektury, są to figurki sylwetkowe wycięte z tektury o grubości 1mm. Dostępne są w skali 1:200; 1:150; 1:100; 1:50. Wyglądają jak te na poniższym zdjęciu.

Zamów darmowe postacie do makiet w wybranej skali i zobacz czy figurki pasują do twojej makiety!

Figurki zamówisz zostawiając swojego maila na głównej stronie lub po prostu do nas napisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *